У Броварах завершився чемпіонат України з традиційного ушу.

У змаганнях, які гостинно прийняв спорткомплекс «Світлотехнік», взяли участь 130 спортсменів, які представляли 12 областей країни, а також АР Крим, м.Київ і м.Севастополь. Спортивну честь Львівщини захищали п’ятеро представників Академії традиційного гунфу. Додому вихованці президента Академії Миколи Пляскіна повернулися не з пустими руками: в їхньому активі вісім нагород – два «золота» та по три «срібла» і «бронзи». На чемпіонаті України з традиційного ушу наші спортсмени здобули вісім медалей!

Як повідомив ІА ZIK президент Академії традиційного гунфу Микола Пляскін, чемпіонат проводився серед чоловіків та жінок у чотирьох вікових категоріях: 9–13 років (підлітки), 14–17 (молодь), 18–35 (дорослі) та старше 35 років (ветерани). Нагороди розігрувалися у трьох розділах програми – традиційний кулак, традиційна зброя та дуйліен (імітація двобоя). Зазначимо, що в останньому з них львів’яни участі не брали.

У змаганнях наймолодших (9–13 років) серед хлопців у розділі традиційна зброя, як і очікувалося, впевнену перемогу здобув львів’янин Марко Панчишин, який продемонстрував найкращий рівень майстерності і судді одностайно віддали йому першість. Не залишився 12-річний галичанин без медалі в по завершенні змагань у розділі традиційний кулак. Цього разу він зійшов на третю сходинку п’єдесталу пошани.

У цій же віковій категорії і також у розділі традиційна зброя, але в турнірі дівчат, звання чемпіонки країни виборола Дарина Ваврусевич. Однак на відмуну від Марка, перемога та й сам виступ Дарини також стали справжнім сюрпризом для всіх. Близькою до завоювання медалі львів’янка була і в змаганнях у розділі традиційний кулак. Однак в підсумку зупинилася за крок до «бронзи», зайнявши четверте місце.

Дмитро Бурдега був єдиним представником міста Лева серед учасників чемпіонату України в змаганнях вікової категорії 14–17 років. В підсумку 14-річний львів’янин повернувся додому, оформивши «срібний дубль». Однак цінність цих нагород далеко не рівнозначна. Коли в змаганнях розділу традиційна зброя Дмитро продемонстрував насправді високий рівень і практично нічим не поступався переможцю (долю «золота» вирішив мінімальний програш балів – все ж суддівство в ушу є суб’єктивним), то в традиційному кулаці він виступив не зовсім так, як від нього очікували.

У змаганнях в дорослій віковій категорії (18–35 років) львів’яни здобули три нагороди. Дві з них в активі 26-річної Юлії Леонової, яка продемонструвала глядачам насправді чудовий виступ у розділі традиційний кулак. Однак в підсумку здобула «срібло».  А от у змаганнях розділу з традиційною зброєю у спортсменки виникли непередбачувані проблеми із мечем, які не могли не позначитися на її виступі. Та все ж без нагороди Юлія Леонова не залишилася, піднявшись в підсумку на «бронзову» сходинку подіуму.

Також третє місце, але у змаганнях розділу традиційний кулак серед чоловіків посів В’ячеслав Городович.